همچنان ایستاده ایم...

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.
 
ارتباط بین مصرف سبزیجات و رنگ پوست
ساعت ۱٢:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۱٩ : توسط : shokravi

 

اگر تمایل دارید پوستی شفاف داشته باشید این مطلب را حتما بخوانید بعضی از خوراکی‌ها باعث شفافیت پوست شما می‌شوند، اما چه خوراکی‌هایی؟

سوال

بیا ادامه مطلب


 

اگر از میوه‌ و سبزی‌جات تازه‌ای که حاوی کاروتنوئید بالا هستند مانند هویج و گوجه فرنگی، ۵ بار در روز مصرف کنید پس از مدتی متوجه شفافیت پوست خود خواهید شد و دیگر تمایلی به برنزه کردن آن نخواهید داشت. شما تنها با مصرف ۵ بار میوه و سبزی‌جات در روز می‌توانید ویتامین‌ها و مواد معدنی لازم را به بدن خود برسانید و به این طریق سلامتی خود از جمله پوست‌تان را تضمین کرده و آن را شفاف کنید.

با افزودن مواد غذایی تازه به برنامه غذایی خود، به ویژه آن که آنها را جایگزین مواد غذایی فرآوری شده و چرب کنید به سلامتی خود کمک بزرگی کرده‌اید و اگر به طور منظم این برنامه غذایی را اجرا کنید، پس از یک دوره زمانی شاهد آثار مثبت آن بر روی پوست و بدن خود خواهید بود. با مصرف میوه و سبزی‌جاتی که حاوی مقدار زیادی کاروتنوئید هستند، پس از چندی، تن رنگ پوست شما تغییر خواهد کرد و قطعا سالم‌تر از زمانی خواهد شد که زیر نور خورشید بنشینید و پوست خود را برنز کنید.

تاثیر قبل و بعد از مصرف کاروتنوئید را روی پوست آنان مورد بررسی قرار داده و به این نتیجه رسیدند که مصرف میوه و سبزی‌جات حاوی کاروتنوئید بالا به مقدار ۵ بار،‌ در روز باعث شده آنان نسبت به زمان قبل از مصرف این مواد غذایی، از تن رنگ پوست خود احساس رضایت بیشتری داشته و دیگر تمایلی به برنز کردن پوست خود در زیر نور خورشید ندارند. میوه‌ و سبزیجات حاوی کاروتنوئید، نه تنها منابع خوبی از ویتامین Aهستند بلکه از آسیب‌پذیری سلول‌های بدن در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت کرده و عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود می‌بخشند.

مقدار کاروتنوئید موجود در میوه‌ و سبزی‌جات را در اکثر موارد می‌توان از روی رنگ آنها تشخیص داد.برای مثال، میوه و سبزی‌جات با رنگ نارنجی مانند هویج، زردالو، انبه، کدو حلوایی و نیز میوه و سبزی‌جات با رنگ سبز تیره مانند اسفناج را می‌توان از جمله مواد غذایی حاوی کاروتنوئید بالا مثال زد و کاروتنوئید به شکل لیکوپن را می‌توان در برخی مواد غذایی مانند گوجه فرنگی و گریپ فروت صورتی پیدا کرد.